Co to feromony


Feromony to substancje wydzielane przez zwierzęta oraz także ludzi. Przez wiele lat uważano, że organizmy ludzkie nie produkują już feromonów, gdyż jest to normalne następstwo ewolucji. Czyli, że w zasadzie jest to zbędne. Jednak po badaniach w drugiej połowie lat 80tych, okazało się, że jednak w niewielkich ilościach substancje te są wydzielane przez ludzi.

Zwierzęta, których narządy wydzielają intensywniej feromony w nasilony sposób również je wyczuwają. Dzięki temu dochodzi do swego rodzaju komunikacji między samcem, a samicą na podstawie woni feromonów. Co z kolei przekłada się na potencjalne zainteresowanie samca wobec samicy lub odwrotnie.

U ludzi sytuacja ma się niemal identycznie, jednak jak wspomniałem, ludzie nie wydzielają feromonów tak intensywnie jak zwierzęta. Aczkolwiek pewnikiem jest to, że mimo wszystko ludzie wyczuwają to. Obecność feromonów jednej osoby może w drugiej osobie budzić pożądanie, seksualność, chęć nawiązania kontaktu. Czyż nie każdy z nas miał sytuacje, w której nie potrafił wytłumaczyć dlaczego pożąda kogoś, mimo, że cechy fizyczne tej osoby n ie uderzają w nasz utarty kanon piękna? Takie niewytłumaczalne pożądanie, chęć nawiązania kontaktu, świetne samopoczucie samą obecnością drugiej osoby bez wątpienia można przypisać feromonom.

Nasz organizm jeszcze czasem produkuje śladową dawkę feromonów, która czasem zdarza się działać, jednak to rzadkość.

Parę lat temu udało się skutecznie odtworzyć ludzie feromony. Udało się uzyskać substancje adekwatną zarówno do damskich jak i męskich feromonów. Po obszernych badaniach i testach okazało się, że feromony otrzymane w procesie sztucznego odtworzenia działają identycznie jak gdybyśmy produkowali je w naturalny sposób przez nasz organizm.

W Polsce wiarygodny sklep internetowy zajmujący się dystrybucją jest firma Inter Technologie Polska

Reklama

Jedna uwaga do wpisu “Co to feromony

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s